Giriş Yap
Kuteks Medikal

Kuteks A.Ş.,1984 yılında tıbbi sarf malzeme üretimi konusunda faaliyet göstermek üzere kurulmuş,  2002 yılında Uğur Şirketler Grubu’na dahil olarak  grubun sağlık alanındaki başarılı temsilcisi haline gelmiştir.

Ürün çeşitlemesini 1986 yılı başından itibaren şekillendirmeye başlayan ve kalitede Avrupa standartlarını yakalamayı kendisine ilke edinmiş olan Kuteks bugün gelinen noktada amacına ulaşmış ve kendisine yeni hedefler belirlemiştir.

Sağlık sektörüne girdiğinden bu yana Kuteks ismi, yüksek kaliteli tıbbi ürünlerle birlikte anılmaya başlamıştır. Kuteks, sargı bezi, sterilize hidrofil gaz bezi, sterilize gaz kompres, her türlü elastik bandaj, korse ve dizlik gibi tıbbi tekstil ürünleri ile sektörün en büyük üreticileri arasına girmiştir.

Yapılan yatırımlarla sürekli büyümeye devam eden şirket, 2010 yılında Fortune markası ile pazara yeni medikal ürünler sunmuş, ürün gamında; dijital dereceler, tansiyon aletleri, yarabantları, yara pedleri, steril şırıngalar, cerrahi maskeler, gebelik testi, ortopedi ürünleri, şeker ölçüm cihazı ve şeker ölçüm stribi mevcuttur. Fortune markası ürün çeşitliğini, varlık sebebi olan değerli müşterilerden gelen talepler doğrultusunda artırmak için araştırmalarına devam etmektedir.

Kuteks 32.498 metrekarelik alan üzerine kurulu bulunan toplam 12.566 metrekarelik iki ayrı binada modern ve hijyenik koşullarda hizmet vermektedir.

Tüm üretim bölümleri amaca yönelik modern, hijyenik ve günümüze uygun teknoloji ile donatılmış olup, ilgili yönetmeliklere, direktif ve standartlarına uygun laboratuvar ve kalite kontrol bölümleri ile “kalite anlayışı” sürekli olarak denetim altında tutulmaktadır.

Kaliteli ürünlerimiz dünya çapındaki müşterilerine profesyonel, konusunda uzman ve tecrübeli pazarlama elemanları ile pazarlanmaktadır.

Kuteks ürünleri ecza depoları ve itriyat depoları aracılığıyla doğrudan eczanelere, medikaller ile de hastanelere sunulmaktadır. Ayrıca birçok gelişmiş Avrupa ülkesine ve birçok yabancı ülkeye ihraç olunmaktadır.