Giriş Yap
Uğur Entegre Gıda

U’fresh markası ile öne çıkan Uğur Entegre Gıda Ltd. Şti, 1954 yılında dondurma makineleri üretimi ile ticarete başlayan ve günümüzde, yatırım yaptığı sektörlerde lider ve dünyada söz sahibi markalar yaratmayı başaran Uğur Şirketler Grubu’nun son iştirakidir. Grup şirketlerinden Uğur Soğutma’nın güvenli gıda saklama koşulları çözümü konusundaki yaklaşık 60 yıllık tecrübesiyle, şimdi de U’fresh ile sebze ve meyvelerin yine sağlıklı ve kurutulmuş hali tüketicilere sunuluyor.

U’fresh; 2011 yılında kurutulmuş gıda (sebze, meyve, et vs.) üretmek ve işlemek amacıyla yaklaşık 5,000 m2 kapalı ve 12,000 m2 açık alanda, Türkiye’nin kapasite artırımına en uygun tesislerinden birini kurarak sektörde adından bahsettirmeyi başarmıştır.  Her çeşit ürün, sebze ve meyvenin kurutma işlemini gerçekleştirebilecek fırınlara sahip işletmede özenle yıkama, ayıklama, kesme, doğrama, kurutma ve kalibre işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca 0, -18 ve -40 derecede saklama koşullarına uygun soğutma üniteleri de mevcuttur.

Günlük 30 ton üretim kapasitesiyle kurulan şirket, 1 yıl içerisinde yapılan yatırımlarla kapasiteyi günlük 120 ton’a çıkarmayı amaçlamaktadır.