Giriş Yap
Uğur Motorlu Araçlar

Uğur Şirketler Grubu bünyesindeki UMA (Uğur Motorlu Araçlar A.Ş.) kendi tescilli ve lokomotif markası "Mondial" ile 2004 yılında motosiklet sektöründe faaliyetlerine başlamıştır. UMA 2006 yılında ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanabilen bir yönetim sistemi modeli olan “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi” Belgesi’ni alarak, sürekli gelişim felsefesini ve kalite anlayışını geliştirerek müşteri odaklı bir hizmet sunmaktadır.

TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre kaliteli ürün ve hizmet politikalarıyla kurulduğu günden bugüne “Türkiye’nin En Çok Satan Motosiklet Markası” olan “Mondial”, 400 satış noktası, 528 servis merkezi ve 250 yedek parça satış noktası ile kaliteli ürün ve hizmet anlayışı önceliğiyle hizmet vermektedir.

2013 yılında Motovento markasıyla aksesuar piyasasına da hızlı bir giriş yapan UMA, kendi alanında lider olan dünya çapında birçok markanın distribütörlüğünü almıştır. Motovento: kask, kıyafet, ayakkabı, iç giyim gibi yaşam stilini yansıtan koruyucu ürünler başta olmak üzere motosiklet aksesuar ve yedek parça ürünlerinin satışını hem konsept mağazaları ile yaparken hem de kaliteli, güvenilir ve kullanıcı dostu olan online alışveriş sitesi www.motovento.com web adresi üzerinden de gerçekleştirmektedir.

UMA, 2014 yılında motosiklet sektöründe tüm dünyada faaliyet gösteren Kymco markasının Türkiye distribütörlüğünü de alarak bu değerli markayı da bünyesine katmıştır. Çevreye saygı ve doğal hayatın korunmasına birinci derecede önem veren Kymco, çevre dostu ve düşük emisyonlu scooter, ATV ve UTV üretimini gerçekleştiren bir markadır.

UMA, 2014 yılının ikinci yarısında www.kaskcim.com web adresi üzerinde, online satış mağazası oluşturarak farklı marka ve model kask çeşitlerini tüketicilerle buluşturmak amacıyla, dünya çapında tanınmış kask markalarını, distribütörlük anlaşmaları ile bir araya getirdi. Bunların arasında HJC, Airoh, Just One, Nitek, Origine ve Shiro gibi dünyaca ünlü markalar yer almaktadır.

UMA çatısı altında 2015 yılı ilk yarısının sonlarında faaliyete başlayan çevreci, enerji tasarruflu ve gürültü kirliliğine yol açmayan elektrik motorlu ürünler markası E-Mon, kullanıcılarının bakım maliyetlerini neredeyse ortadan kaldıran, yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan teknolojik, kaliteli ve ekonomik ürünler sunmaktadır.

2011 yılından itibaren UMA bünyesinde Türkiye pazarına giren CF Moto, güçlü ATV, UTV ve motosiklet modelleri, yaygın yedek parça ve servis ağı, satış sonrası hizmet ve pazarlama faaliyetleriyle hizmet vermekteydi. CF Moto, 2015 yılı ilk yarısının sonunda Türkiye motosiklet pazarında kendi marka adı ve kurumsal web sitesi ile üstün kaliteli ve güvenilir ürünleri kullanıcılarıyla buluştu.

Uğur Motorlu Araçlar; 43.700 m² alan üzerine kurulu fabrikası ve 15.000 m² satış sonrası yedek parça deposu ile kurulduğu yıldan bu yana motosiklet sektörünün ihtiyacı olan yedek parçanın tamamına yakınını karşılarken, distribütörlüğünü aldığı Kymco markası ve ürünlerine ait yedek parçalarının depolarına ilavesi ile de tüketicilerine en iyi hizmeti vermeye, pazardaki gücünü arttırmaya devam etmektedir.

UMA, sürekli geliştirdiği modern teknoloji ile üretimlerini sürdürürken, satış ve teknik hizmet servislerinin tümünde müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çalışmakta, sektörde lider ve öncü konumunu sağlamlaştırmaktadır. UMA gerçekleştirdiği bayi satış elemanları ve yetkili servis personelleri, eğitim-tanıtım toplantıları ve çağrı merkezi hizmetleri ile satışta olduğu gibi satış sonrasında da hizmette mükemmelliği hedeflemiştir.