Giriş Yap
Uğur Soğutma´dan Halk Sağlığına Büyük Destek

Uğur Soğutma Nazilli Devlet Hastanesi bünyesinde 2022 yılında faaliyete geçecek olan ilçenin ilk anjiyo merkezi ve diğer birimleri için yardımda bulundu.

Sosyal alanda olduğu kadar sağlık alanında da bölgesine destek vermeye devam eden Uğur Soğutma. Aydın’ın en büyük hastaneleri arasında yer alan ve ilin doğusunda kalan 7 ilçedeki yaklaşık yarım milyon nüfusa sağlık hizmeti veren Nazilli Devlet Hastanesine desteklerini artırarak sürdürüyor.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu ifade eden ve yapılan destekle ilgili bilgilendirmede bulunan Uğur Soğutma A.Ş. Yurt İçi Satış Direktörü Erdoğan Ulaş, “İçinde bulunduğumuz; dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen, ülke ekonomilerini alt üst eden, ülke sınırlarının kapatılmasına neden olan salgın hastalık nedeniyle, oldukça ağır koşulların uzun sürmemesi en büyük dileğimizdir. En zor şartlarda tüm halkımızın bu salgınla mücadelede bizimle birlikte emek ve çaba içinde olması, öncelikle çalışanlarımızla birlikte tüm halkımızın sağlığının ve işlerinin korunması, şartların düzelerek normal yaşama dönülmesi, gelecek dönem için en büyük umudumuzdur. Hep birlikte bu zorlukların üstesinden gelebilmek başarımızın teminatı olacaktır. Bunun bilincinde olduğumuzu ifade etmek isteriz. Bu kapsamda bizlere fedakarca çalışmaları ile destek ve güç veren sağlık kurumlarına ve sağlık emekçilerine minnettarız. Bizlerde Uğur Şirketler Grubu olarak, Cumhurbaşkanımızın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyası kapsamında, 146 ülkeye ihracatımız ile ülkemiz ekonomisine, ilimizin ve ilçemizin istihdamına katkı sağlayan çalışmalarımıza devam ederken, Nazilli Devlet Hastanemizin sağlık hizmetlerine de destek vererek devletimize ve halkımıza karşı sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeyi görev sayıyoruz. Uğur Soğutma olarak bu çerçevede sağlık hizmetlerimize, geçtiğimiz mart ayından bu güne, 13 milyon 800 bin TL değerinde bağış ve yardım desteği vermiştir" dedi.

Uğur Soğutma´nın destek ve katkıları ile Nazilli Devlet Hastanesi´ne Covid 19 desteği adına komple ventilatör cihazı, yoğun bakım ünitesine 2 adet ventilatör cihazı, yoğun bakım konteyner ve mobilya, 20 yataklı yoğun bakım havalandırma sistemi kurulmasını sağladığı belirtildi. Öte yandan bölgenin sağlık alanındaki en önemli ihtiyaçları arasında yer alan 4 bölümden oluşacak anjiyo merkezinin 2022 yılı içinde kazandırılması için proje bedeli bağış sözleşmesi imzalandı. Bu kapsamda Uğur Soğutma tarafından Nazilli Devlet Hastanesi´nde 13 milyon 800 bin TL tutarında bağış gerçekleşirken Uğur Soğutma yetkilileri, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere bu süreçte bölge halkına fedakârca sağlık hizmeti sunan Nazilli Devlet Hastanesi çalışanları adına Başhekimi Uzm. Dr. Engin Tetik ve ekibine teşekkür ettiler.