Giriş Yap
Uğur Soğutma Çalışanları Gönüllü Kan Bağışında Bulunarak Birçok Hayata Umut Işığı Oldu.

Uğur Soğutma çalışanları Kızılay Kan Merkezi ekiplerinin 7 Ekim 2011 Cuma günü Nazilli Uğur Soğutma fabrikasında kurdukları stantta kan bağışında bulundu.

Kızılay ile işbirliği yapan Uğur Soğutma, kurum içinde başlattığı özel çalışmalarla Kızılay’ın “Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır” kampanyasına katılarak çalışanlarının da desteği ile önemli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdi.  Kampanyaya büyük destek veren Uğur Soğutma, birçok hayata umut ışığı olmayı amaçlıyor.

Uğur Grup Pazarlama Müdürü Mustafa GÖKÇE, “Kan, üretimi gerçekleşemeyen ve sadece insandan elde edilebilen tek maddedir. Uğur Soğutma olarak kan verme bilincini topluma aşılamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz kampanya ile tüm firmalara ve topluma örnek olmayı diliyoruz” şeklinde konuştu. Ayrıca Uğur Soğutma ailesi olarak Kan verme kampanyasını geleneksel bir hale dönüştürmek ve Türk Kızılayı’na desteklerini sürekli olarak devam ettirmek istediklerini dile getirdi.

Uğur Soğutma Satış ve Pazarlama Direktörü Erdoğan ULAŞ, “Öncelikle Kızılay Genel Müdürü ve tüm Kızılay çalışanlarını kutluyoruz ve görevlerinin bize düşen kısmını üstümüze alarak çalışmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda Uğur Grubu olarak toplumsal kan bağına da önem verirken, bu kan organizasyonumuzu bayilerimize ve diğer grup şirketlerimize de aşılamayı, her organizasyonda daha çok artarak faydalı olmayı istiyoruz.” diyerek sözlerini bitirdi.

Verdikleri destekten ötürü Uğur Soğutma ailesine teşekkürlerini ileten Kızılay Ege Bölgesi Müdürü Dr. Gökay GÖK ise “Düzenli olarak kan veren gönüllü bağışçılar elde ederek onlardan sağlanan kanın bir stok haline getirilmesi çalışması içindeyiz, böylece kanın acil durumlarda bulunamama oranını en aza düşürmek ve sürekli bir ihtiyaç olduğunu vurgulamak amacındayız. Bu konudaki eğitim ve çalışmalarımıza katkıda bulunmak isteyen Nazilli’nin ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinden Uğur Şirketler Grubu bizlerle irtibata geçti ve bu anlamda hem Uğur Şirketler Grubu yöneticilerine hem de çalışanlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Ayrıca bugün burada olmamızın bir sebebi de; bu bir kan bağışı faaliyeti değil, aynı zamanda bilinçlendirme faaliyetidir, bunu vurgulamak için buradayız. Yani burada 2500 gibi çok büyük bir çalışanın olduğu bir yerde, kan bağışı bilinci oluşturabilirsek sadece buradaki kan bağışıyla biz Nazilli’deki tüm kan ihtiyacını bile karşılayabiliriz” dedi. Aynı zamanda GÖK, Uğur Grubu Yönetim Kurulu Başkanı  ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı‘ya teşekkürlerini iletmek amacıyla hazırlanan plaketleri temsilen Satış ve Pazarlama Koordinatörü Erdoğan Ulaş’a teslim etti.

Uğur Soğutma çalışanları ise kan bağışı kampanyasına yoğun destek verirken bu konuda kendilerini teşvik eden Uğur Soğutma yöneticilerine de teşekkür ettiler. 

1954’te Nazilli’de dondurma makinaları üretimi ile faaliyetlerine başlayan ve 80’li yıllarda ihracata da atılarak hızla büyüyen Uğur Soğutma, Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlarken, sosyal sorumluluklarını da bu tür organizasyonlar düzenleyerek yerine getirmektedir.