Giriş Yap
Güvendiğiniz “UĞUR” Markasına Türk Patent Enstitüsünden “Tanınmış Marka” Statüsü!

Yıllardır güvenle kullandığınız “Uğur Derin Dondurucu” markası, Türk Patent Enstitüsü tarafından “Tanınmış Marka” statüsüne layık görülerek bir kere daha tescillendi. Tanınmış Marka statüsü “UĞUR” a  sadece Türkiye’de değil, uluslar arası faaliyetlerde de büyük avantajlar sağlıyor.

Herkesin beğenisini ve güvenini kazanan Uğur Derin Dondurucu markası “UĞUR”, Türk Patent Enstitüsü tarafından “Tanınmış Marka” statüsünde olduğu tespit edilerek bir kez daha tescillendi.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Uğur Soğutma Genel Müdür Yardımcısı, “Şirketimiz ‘Her Zaman Kaliteli Ürün’ anlayışı doğrultusunda ve günden güne gelişen kalite standartları içerisinde üretim yapmaktadır. Kalitemizi, üretimden, satış ve satış sonrası hizmetlere kadar her alanda sürekli geliştirdiğimiz teknolojilerle birleştirerek tüketicilerimize sunmakta ve karşılığını onların güvenini ve takdirini kazanarak almaktayız. Aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü tarafından markamıza layık görülen bu statünün haklı gururunu yaşamaktayız.” dedi. “UĞUR” markasının 100’ü aşkın ülkeye ihracat yapılan tescilli bir marka olduğuna da dikkat çeken, markalaşma sürecinin uzun soluklu stratejik planlarla başarıya ulaşabileceğini ve güçlü altyapılarının bu markalaşmada büyük etkisi olduğunu belirtti.

Sektörde herkes tarafından bilinen, sayılan marka olarak tarif edilen “Tanınmış Marka” statüsü, uluslararası ticarette markaya önemli avantajlar sağlıyor. “Tanınmış Marka” statüsü; Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı’nın, kurumun büyüklüğü, çalışan sayısı, piyasaya hâkimiyeti; ürün ve hizmetlerinin piyasadaki yaygınlığı, pazar payı, yıllık satış miktarı, markanın bilinirlik düzeyi gibi kapsamlı kriterleri içeren değerlendirme süreci sonunda veriliyor.

İnsanı ve doğayı temel alan kalite sistemleriyle, birçok kalite belgesine de sahip olup, uluslararası düzeyde standartlara uygun üretim yaparak tüketicilerine 1954'ten bugüne hizmet vermektedir.