Giriş Yap
Uğur Soğutma, 1000 Adet Limon Çamı Dikti

Gelecek nesillere daha iyi bir dünya armağan edebilmek için pek çok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Uğur Soğutma, “Uğurlu Fidanlar” çalışması kapsamında Organize Sanayi Bölgesindeki yeni yatırım alanı çevresine 1.000 adet limon çamı fidanı dikti. Henüz fabrika dahi kurulmadan geçekleştirilen dikim işlemi, geleceğin ağaçlarının toprakla buluşmasını sağlayarak Türkiye çapındaki Uğurlu Ormanların bir parçası haline geldi. Uğur Soğutma, yeni yatırımlarında da önce çevre ve insan sağlığını dikkate alıyor ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakmak için var gücüyle çalışıyor.

http://www.ugur.com.tr/ugurlu-fidanlar.aspx adresinden ulaşılabilecek olan Uğurlu Fidanlar sosyal sorumluluk projesinde, bugüne dek pek çok farklı çalışma gerçekleştirildi. Bunlardan bazılarına örnek verecek olursak:

Çevreci Ofis Uygulamaları: Çalışanlarını çevre dostu ürünleri tercih etmeleri, kâğıt tüketimini en aza indirmeleri, elektrik tüketimi konusunda tasarruf yapmaları, kâğıt, pil ve plastikleri geri dönüşümlü çöp kutuları oluşturarak ayrı ayrı biriktirmeleri konularında yönlendiren Uğur Soğutma, üretim bölümünde atık gaz geri dönüşüm istasyonlarıyla doğayı atık gazlardan da korumaktadır.

Karbon Ayak İzi Düşürme Projesi: Ürünlerinde Kyoto protokolüne uygun olarak, çevreye saygılı endüstriyel soğutucu akışkanları tercih eden Uğur Soğutma, sera etkisine sebep olup küresel ısınmayı artıran gazların kullanılmamasına özen göstermektedir.

Uğurlu Fidanlar: Uğur Soğutma, çalışanlarına dikime hazır 3.000 çam fidanı dağıtarak örnek bir bölgesel ağaçlandırma projesine imza atmış ve boş fidan ambalajlarını bir kuş yemliği haline getirerek doğal yaşama da destek olmuştur.

Servi Fidanı Projesi: Uğur Soğutma, Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasının etrafına 312 adet limon servi fidanı dikmiş ve daha önce İzmir-Manisa yolu üzerinde, Sabuncubeli mevkiinde yaklaşık 20 dekarlık bir alanda toplam 3.000 adet servi fidanı diktiği projeyi devam ettirmiştir.

“Hatıra Ormanı” ve “Tohumlu Kalem” gibi özel projelere de imza atan Uğur Soğutma, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kurallarına uygun şekilde çalışmakta ve 60 yıldan fazladır enerji tasarrufu yapan A++ sınıfı soğutucular ile çevre dostu ürünler imal etmektedir.