Giriş Yap
Limon Servi - Nazilli

Çevre duyarlılığını sadece kurum içerisinde ve üretim sürecinde değil, sosyal yaşam projeleriyle de gösteren Uğur Soğutma, bu doğrultuda Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasının etrafına, 312 adet limon servi  ağacı dikti. Daha önce de 2014 yılında İzmir-Manisa yolu üzerinde, Sabuncubeli mevkiinde yaklaşık 20 dekarlık bir alanda toplam 3.000 adet servi fidanı diken Uğur Soğutma; "Hatıra Ormanı", "Çevreci Ofis Uygulamaları" ve “Tohumlu Kalem” gibi özel sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Bilindiği üzere, Hatıra Ormanı projesi çerçevesinde binlerce çam fidanı dikilmiş ve Tohumlu Kalem projesinde de fesleğen tohumlu tükenmez kalemler ile doğanın korunmasına katkıda bulunulmuştu. Nitekim bu sayede, neredeyse 5.000 adet fesleğen tohumunun dağıtılması sağlanmıştı.

60 yıldan fazladır enerji tasarrufu yapan A++ sınıfı soğutucular ile çevre dostu ürünler imal eden Uğur Soğutma, çevreye dair yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerini http://www.ugurlufidanlar.com adresinde paylaşıyor. Bu bağlamda yürütülen çalışmalar çerçevesinde, bugüne dek;

  • 2016 yılında İstanbul ve İzmir ilkokullarında toprak ile buluşmaya hazır 1.000 adet tohumlu kalem dağıtıldı,
  • 3.000 adet çam fidanı ile 20 dekarlık bir alanda özel bir “Uğur Hatıra Ormanı” oluşturuldu,
  • “Tohumlu Kalem” projesinde 3.000 adet karaçam, 5.000 adet de fesleğen tohumu dağıtıldı,
  • “Atık Yönetimi” gibi özel eğitimlerle; Uğur Soğutma çalışanları ile üst düzey yöneticilerine tedarik, üretim, geri dönüşüm gibi süreçlerin nasıl verimli, hızlı ve çevreye dost bir şekilde yürütülebileceği anlatıldı.
  • Çevreye dair sosyal sorumluluk projelerine 2017 yılı içerisinde de hız kesmeden devam edecek olan Uğur Soğutma, gerek mevcut hatıra ormanını büyütmeyi, gerekse de yeni hatıra ormanları oluşturmayı planlıyor. Nazilli Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen 312 adet limon servi ağacı dikimi de, bu çalışmaların bir parçası yerine geçiyor.