Giriş Yap
Hatıra Ormanı

Türkiye´de ilk derin dondurucu ve 51%´e varan enerji tasarrufu sağlayan şişe soğutucu üreticisi Uğur Soğutma, çevreci uygulamalarını bir hatıra ormanı ile taçlandırdı. 2014 yılında 60. kuruluş yılını kutlayan Uğur Soğutma A.Ş., İzmir-Manisa yolu üzerinde, Sabuncubeli mevkiinde yaklaşık 20 dekarlık bir alanda toplam 3.000 adet çam fidanının dikimini gerçekleştirdi.

Temmuz ayı içinde hazırlıkları tamamlanan çalışmanın basın duyurusu sırasında açıklama yapan Uğur Şirketler Grubu İK ve Finans´tan sorumlusu  "Tüm Uğur ailesi için bu proje büyük bir önem arz ediyor. Türkiye´de gelecek kuşaklar için tasarladığımız kurumsal çalışmalar içinde bu ormanın özel bir anlamı var. " diye konuştu.

"İnsanoğlu olarak özellikle son yüzyılda sebep olduğumuz tahribat nedeniyle çevre temel göstergeleri giderek bozulmuştur. Toprak erozyonla yok olmakta, doğal doku bozulmakta, bitki ve hayvan türlerinin nesli tükenmektedir. Bizlerin yapması gereken, insanlığın kendini yok etmeden tüm canlıların temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir sistem tasarlamaktır." diyerek sözlerine devam eden yetkili "Bu nedenle gerek bireyler gerekse biz kurumlara çok büyük bir çevre sorumluluğu düşüyor.
Biz gelinen noktada yapılanları yine de yeterli görmeyip daha büyük projelere imza atmak için kendimizde güç buluyoruz. Gerek çevre dostu ürünlerimizin enerji tasarrufu, gerek bu tür değerli çalışmalarla doğaya karşı sorumluluğumuzu yerine getirdiğimize inanıyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.