Giriş Yap
Çevreci Ofis Uygulamaları

Ürünleri ile çevreye önem veren Uğur Soğutma, şimdi de tüm çalışanlarına yönelik “çevreci ofis uygulamaları” çalışması başlattı.

Sektöründe lider kuruluş Uğur Soğutma, çevreye zarar vermeyen ve enerji tasarrufu sağlayan derin dondurucular üreten ilk firma olmasıyla dikkat çekerken, yine bir çevrecilik örneği göstererek çalışanlarına yönelik “çevreci ofis uygulamaları” başlattı.

Doğaya dost uygulamalarla faaliyet göstermeyi amaçlayan Uğur Soğutma, çalışanlarının bu konuda bilinçlenmeleri için şirket içi faaliyetler yaparak onları bilgilendirmektedir. Şirket, ofis çalışanlarını çevre dostu ürünleri tercih etmeleri, kâğıt tüketimini en aza indirmeleri, elektrik tüketimi konusunda tasarruf yapmaları, kâğıt, pil ve plastikleri geri dönüşümlü çöp kutuları oluşturarak ayrı ayrı biriktirmeleri konularında yönlendirmektedir. Ayrıca şirket, üretim bölümünde atık gaz geri dönüşüm istasyonlarıyla doğayı atık gazlardan da korumaktadır.

Güneş gibi doğal bir ışık kaynağını göz ardı etmeyen Uğur Soğutma, yapay ışıklandırmaları mümkün olduğunca azaltarak doğal ışıktan yararlanmaya çalışmakta, kullanılabilecek alanlarda harekete duyarlı ışıklandırma sistemlerini kullanmakta ve aydınlatma araçlarını enerji verimliliğine uygun olanlardan seçerek harcanan enerji tüketiminde %30 civarında bir düşüş hedeflemektedir. Ayrıca su tasarrufu için de sensörlü musluklar kullanmaktadır.

Ofislerde kullanılan bilgisayar monitörleri enerji verimliliği daha yüksek olan LCD monitörlerden olan firma, çalışanlarının bilgisayarlarını verimli kullanılması için devamlı bilgilendirmektedir. Ayrıca, klimalarının kurulum yerlerinin seçimini çevresel koşulları göz önünde bulundurarak yapmakta ve klimaların bakımını düzenli olarak yaptırmaktadır.

Uğur Soğutma, sorumluluklarının bilincinde olan her şirketin ve her bireyin yerine getirmesi gereken küçük ama önemli bu uygulamaların tüm çalışanların desteğiyle daha etkin olmasını, doğal kaynakların ve geleceğimizin korunmasına katkıda bulunulmasını hedeflenmektedir. Bu uygulamalarla toplumsal bir sorun olan çevre sorunlarının çözümüne biraz olsun katkı sağlayabilmek için, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla üzerine düşen görevi yerine getirerek; birçok şirkete ve topluma örnek olabilmeyi amaçlamaktadır.