Giriş Yap
Kargo ve Teslimat
  • Müşteri tarafından sipariş edilen ürünün onaylanması ile Müşteri tarafından verilen sipariş sistemin yönlendireceği ve Müşteri’nin bulunduğu yere en yakın Uğur Yetkili Satıcısı’ na ulaşmış olur. Söz konusu siparişin ulaşması ile Uğur Yetkili Satıcısı; Müşteri tarafından verilen siparişin özelliklerini, toplam tutarını belirterek Müşteri’ ye siparişin kendisine ulaştığına ilişkin elektronik ileti gönderecektir. Ayrıca, siparişin kargoya verilmesi ve alıcıya teslim edilmesi hakkında da Uğur Yetkili Satıcısı Müşteri’ ye elektronik ileti ile bilgi verecektir. Uğur Yetkili satıcısı, Müşteri siparişinin kendisine ulaştığı andan itibaren taahhüt ettiği süre içerisinde teslim yükümlülüğünü yerine getirmek zorundadır. Telim süresi 30 (otuz) günü aşamaz. Teslim işleminin Uğur Yetkili Satıcısı tarafından 30 günlük süre içerisinde gerçekleştirilememesi halinde, Müşteri telimatın Uğur Soğutma tarafından gerçekleştirilmesini talep edebilecek olup; bu hususta Uğur Soğutma’ nın Uğur Yetkili Satıcısı’ na rücu hakkı saklıdır. 30 günü aşan teslimatlarda ayrıca Müşteri’ nin sözleşmeyi feshetme hakkı olup; Müşteri’ nin sözleşmeyi bu sebeple feshettiği hallerde Uğur Yetkili Satıcısı, ödeme yapılmış ise, fesih bildiriminin kendisine ulaştığı andan itibaren 14 gün içerisinde Müşteri’ nin ödemiş olduğu bedeli ve varsa teslimat masraflarını Müşteri’ ye iade edecektir.
  • Uğur Yetkili Satıcısı, sözleşme konusu ürünün Müşteri’ ye teslimi sırasında, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 55. maddesi uyarınca ürünün tanıtım, kullanım, kurulum, bakım ve basit onarımına ilişkin Türkçe tanıtma ve kullanma kılavuzunu, gerektiğinde uluslararası sembol ve işaretleri kapsayan etiketlerle teslim etmekle yükümlüdür. Tanıtım ve kullanım kılavuzunun teslim edilmemesinden doğan sorumluluk Uğur Yetkili Satıcısı’ na ait olup bu hususta Uğur Soğutma’ ya herhangi bir sorumluluk yüklenemeyecektir.
  • Müşteri, vermiş olduğu siparişin durumunu; “ugur.com.tr” adresine üye girişi yaptıktan sonra “Sipariş Takibi"bölümünden takip edebilecektir. Kargoya verilmiş ürünler için iptal işlemi yapılamaz, iade prosedürleri uygulanır.