Uğur Soğutma’nın, Ar-Ge Merkezi’ne Bakanlık Onayı
Menüleri atla içeriğe git. Haberleri Görüntüle İletişim - Bize Ulaşın
KURUMSAL

Uğur Soğutma’nın, Ar-Ge Merkezi’ne Bakanlık Onayı


     Soğutma sektöründe ilklere imza atan ve 62 yıllık köklü geçmişiyle lider kuruluşlar arasında yer alan Uğur Soğutma’nın, Ar-Ge Merkezi statüsü Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edildi. Ortalama 1.800 personel ile iki ana tesiste ve toplamda 200 bin metrekare alanda, aylık ortalama 100 bin soğutucu üretim kapasitesine sahip olan Uğur, üretimin yüzde 50’sini ihraç ederek hem bölge hem de ülke ekonomisine ciddi oranda katma değer sağlamaktadır.

     1954 yılında kurulan firma, geçmişi boyunca kendi öz kaynakları ile sürdürdüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda sektöründe birçok ilke imza atmıştır. 5746 nolu Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde geçtiğimiz aylarda başvurusunu yapan Uğur Soğutma, 18 Ocak 2016 tarihi itibari ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca Ar-Ge Merkezi Sertifikası’nı hak etmiştir. Avrupa’nın en büyük soğutucu üreticilerinden biri olan Uğur Soğutma, sürdürülebilir bir gelişme için yenilikçi ürün ve inovasyon faaliyetlerinin vazgeçilmez bir gereklilik olduğuna inanmakta ve yatırım politikalarını bu yönde sürdürmektedir.

     Bünyesinde tam zamanlı olarak 22 araştırmacı, 23 teknisyen ve 3 destek personeli olmak üzere toplam 48 çalışanla yaklaşık 2.600 metrekarelik bir alanda hizmet veren Uğur Soğutma Ar-Ge Merkezi’nde yenilikçi ve özgün tasarımlar gerçekleştirilmeye devam edecek, ayrıca TÜBİTAK kapsamında Teknoloji ve Yenilik Destek programlarına da proje başvuruları yapılacaktır. 

Arama Ekranını Kapat